Ukliďme Česko – ZŠ Hranice

I letos se naše škola zapojila do projektu Ukliďme Česko. Akce se uskutečnila 3. května (konečně tepleji) a uklízet se vypravila 3., 6. a 7. třída. Sedmáci se rozhodli pro úklid okolních částí Hranic. Prošli město od nádraží přes Trojmezí, Sídlunk a zpět ke škole. Nasbírali 9 pytlů odpadu, několik pneumatik a větších odpadků. O odvoz nepořádku se postaraly Technické služby města, za což jim velmi děkujeme.

Šesťáci si vzali na starost prostor okolo pomníku ve Farském lese. Nasbírali 5 pytlů odpadu. Holky vyplely okolí nasazených keříků u pomníku. Žáci byli aktivní, šikovní a práce je bavila.

V akci Ukliďme Česko si dali třeťáci za úkol uklidit prostor okolo školy, sokolovny a vodárny. Byli pečliví a našli odpad, který by si člověk ani nemyslel, že je možné v přírodě najít. Je chvályhodné, že při běhání venku si všímají kdejakého nepořádku, ale smutné je, že tento nepořádek dělají dospělí lidé a děti ho za ně uklízejí.

                     

Komentáře jsou vypnuty.