5. třída novinky5. třída rozvrh 5. třída fotogalerie

před rokem

Páťáci vařili v kuchyňce

 

Zimní sporty v 5. třídě

Žákyně a žáci 5. třídy využili příznivé zimní podmínky a v rámci školní tělesné výchovy vyrazili na oblíbenou sáňkařskou a bobovou dráhu nedalo školy. Měli štěstí na počasí. Čerstvě napadaný prašan, teplota pod nulou, ale sluníčko, bez větru. Vypadali spokojeně, řádění na bobech venku se jim evidentně líbilo. V zdravém těle zdravý duch! Tak doufejme, že nám letošní paní zima bude přát a bude příležitost vyzkoušet si i další zimní sportovní disciplíny.

       Jiří Tůma, učitel TV

 

 

Páťáci navštívili domov pro seniory

V pondělí 9. října se páťáci vydali na návštěvu do Domova pro seniory v Hranicích. Těšili se, jak si s nimi společně zahrají deskové hry, to jim totiž slíbili již v červnu.

     Chvilku trvalo, než si vzájemně vysvětlili pravidla. Setkání probíhalo v klidné atmosféře a všichni se dobře bavili. Tak si vlastně senioři i žáci procvičili jemnou motoriku při klasických hrách, jako například Člověče nezlob se, Prší, Pexeso…

     Bylo moc hezké pozorovat, jak se všichni snažili, jak si fandili a nikdo nechtěl zkazit rozehranou hru. Hodně rychle to uteklo, ani se žákům zpět do školy nechtělo. Všichni dostali na cestu sladkou odměnu. Bylo to moc hezké dopoledne.

     Senioři i žáci se už těší na další návštěvu, kterou si naplánovali na prosinec. Vyrobí si společně něco na Vánoce.

                                                                                                                      Tř.uč. Eva Švarcová

 

Komentáře jsou vypnuty.