Úspěchy školy

Výstava „Vánoce v Krušnohoří“

Hrad Loket vyhlásil jako doprovodný program výstavy Vánoce v Krušnohoří 2023 výtvarnou soutěž. Z došlých 35 betlémů měla ZŠ Hranice pět. Čtyři v kategorii 11 až 14 let. Ve věkové kategorii 6 až 10 let vyhráli páťáci první místo. Nejlepší práce vybírala komise složená z přizvaných výtvarníků, expertů a zástupců města Loket. Vyhlášení proběhlo v rámci akce Krušnohorské vánoční trhy. Kromě věcných cen dostali páťáci krásný diplom a čestnou vstupenku pro celou třídu na hrad Loket. Cenu převzala učitelka výtvarné výchovy Eva Švarcová a žákyně pátého ročníku Tereza Kunášková. Je to velký úspěch! Kdo by se chtěl na betlémy ještě podívat, výstava je veřejnosti přístupná v prostorách hradu ještě do 7. ledna 2024.

                                                                                                                              Eva Švarcová

 

PŘEDÁVÁNÍ TITULU EKOŠKOLA

Ve čtvrtek 22. června 2023 jsme si v Praze převzali již šestý mezinárodní titul Ekoškola. Slavnostní předávání se uskutečnilo v Křižíkově sále na Staroměstské radnici v Praze. Titul si převzali členové ekotýmu Václav Popelka, Agáta Šambergerová a Laura Pěnkavová. Na akci nás doprovázel pan starosta D. Mašlár. Byli jsme velmi hrdí, že patříme mezi školy, které se tímto titulem mohou pochlubit. Po ceremoniálu nás pan starosta pozval na oběd, prošli jsme si historickou Prahu a vzhledem k teplotě 35⁰C, rádi odjeli domů.

R. Benešová, EVVO koordinátorka

 

PŘEDÁVÁNÍ CENY Z RECYKLOHRANÍ 

Celý školní rok se žáci naší školy zapojovali do plnění úkolů z Recyklohraní. Vyřešili všechny zadané úkoly, nechali jsme odvést elektroodpad i baterie. Povedlo se nám získat celkem 3 387 bodů. Tím jsme se umístili na 3. místě v Karlovarském kraji. Za odměnu jsme na akci Kraj dokořán dne 23. června 2023 získali dort od primátora našeho kraje, byl výborný Cenu si jeli převzít žáci nejaktivnějších tříd, a to 3. třída za první stupeň a 6. třída za druhý stupeň. Akce Kraj dokořán se žákům velmi líbila. Byla zde spousta soutěží jak sportovních, tak vědomostních, žáci navštívili množství stánků firem a středních škol, navštívili Bazárek,  semínkovnu a navíc si pochutnali na vynikajícím dortu.

R. Benešová, EVVO koordinátorka

 

 

Dějepisná olympiáda

„Šlechta v proměnách času“ – tak znělo téma letošního 51. ročníku dějepisné olympiády, kterou vyhlašuje Národní pedagogický institut České republiky. Naše škola se tento rok do dějepisné olympiády zapojila a v pátek 21. 1. 2022 uspořádala školní kolo (I. kategorie) pro žáky 8. a 9. třídy. Osmáků se přihlásilo celkem pět, avšak kvůli nemoci soutěžili jen tři. Devátou třídu zastupovala pouze jedna žákyně. Můj velký obdiv za odvahu si získala žákyně 8. třídy Klára Burianová, která jako jediná chtěla zkusit olympiádu z českého jazyka. Jak sama zjistila, nebylo to vůbec nic snadného. Testové otázky gramatické části byly náročné a k tomu všemu musela napsat slohovou práci na zadané téma. Všichni zúčastnění vzali olympiádu bojovně a s veškerou snahou chtěli dosáhnout co nejlepších výsledků. Osmáci získali nejlepší místa. Dva z nich dokonce dosáhli stejného počtu bodů a obsadili zlatou příčku (viz výsledková listina). Účastníky v pondělí 24. 1. 2022 čekalo vyhlášení. Odnesli si diplom a drobné ceny.

Všem děkuji za účast a energii, kterou do olympiády vložili. Budu se těšit příští rok na 52. ročník.

                                                                                                                               Mgr. Markéta Dorotovičová

 

 

Sázíme budoucnost

 

Předávání 5. titulu EKOŠKOLA

 

Úspěch v Logické olympiádě

Komentáře jsou vypnuty.