8. třída novinky8. třída rozvrh 8. třída fotogalerie 

před rokem

Dějepisná olympiáda

Letošní 53. ročník dějepisné olympiády vyhlašovala Univerzita Hradec Králové a zvolila téma „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“. Školního kola se zúčastnily dívky z osmého ročníku. První místo obhájila Natálie Velková. Dále se do soutěže zapojily žákyně Sára Řeháková (2. místo), Natálie Arwayová (3. místo), Kateřina Juříčková (4. místo) a Vanesa Maňkošová (5. místo). Účastnice dostaly diplom a malou odměnu.

Dívkám děkuji a těším se na příští 54. ročník.

          Mgr. Markéta Dorotovičová

 

Projekt Krokus

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu Krokus, který vyhlašuje Židovské muzeum v Praze. Projekt žákům přibližuje tematiku šoa a zvyšuje povědomí o nebezpečích diskriminace a fanatismu. Osmáci vysadili na školní zahradě žluté krokusy. Ty budou na jaře připomínat oběti období holokaustu. Žáci byli šikovní a práce je bavila. Teď už se všichni netrpělivě těší na jaro, kdy budou pozorovat, jestli jejich zasazené krokusy vylézají a kvetou.

                   Mgr. Markéta Dorotovičová

 

Valérie a týden divů

Valérie s petrolejovou lampou vešla na dvůr. Byl úplněk. (…)

Tak začíná dílo Vítězslava Nezvala, Valérie a týden divů, a stejně tak začínala stejnojmenná divadelní hra, kterou měli sedmáci a osmáci možnost zhlédnout ve čtvrtek 9. 11. 2023 v Západočeském divadle v Chebu. Tajuplný příběh všechny žáky zaujal. Součástí představení byla i krátká přednáška uměleckého šéfa Zdeňka Bartoše, který žáky seznámil s tvorbou Vítězslava Nezvala a se surrealismem.

 

 

Komentáře jsou vypnuty.