před rokem 8. třída

Vaření v praxi – Jacob´s Pizza Bar 
V úterý 20.6. se skupinka nadšených mladých kuchařů ze sedmé třídy vydala na exkurzi do známé pizzerie Jacob´s Pizza Bar v Aši. Provozovatel pizzerie, Jakub Karika, si pro chlapce připravil velmi pestrý program. Kluci mohli nahlédnout do kuchyně a do zázemí. Dozvěděli se spoustu informací, které pro všechny byly velmi zajímavé. Zjistili jsme teplotu samotné pece, kolik pizz je možno dělat zároveň, jak dlouho se taková pizza peče a spoustu dalších. Kluci si pak mohli zkusit udělat svou vlastní pizzu podle svého gusta a dát ji péct. Samozřejmě k pizze jako takové patří i krájení, které si kluci taky mohli vyzkoušet. To, že se návštěva vydařila, bylo patrné na spokojených bříškách všech chlapců. Samozřejmě musím poděkovat Jakubovi za jeho ochotu a drahocenný čas. Bylo to velmi příjemné odpoledne.  
Bc. Jakupková Michaela

 

Náš první den po prázdninách.

 

Školní výlet

6. června jsme jeli na výlet do Aše. Poznali jsme město z trochu jiné strany. Navštívili jsme různé památka cestou na rozhlednu, zasportovali jsme si na pěkných sportovištích a dali si něco dobrého na zub. Občasné přeháňky nás neodradily. Vlastně to k tomu patřilo.

 

Návštěva muzea v Chebu

Dne 24. 5. se třetí a sedmá třída vydaly do chebského muzea, nejen na prohlídku těchto krásných prostor, ale také seznámit se se životem slavného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Milí páni průvodci nás seznámili s historií města Chebu a jeho okolí, poznali jsme významné stavby těchto míst a některé známé historické osobnosti. Po návštěvě muzea jsme si prohlédli historickou část Chebu tzv. Špalíček a prošli jsme Kramářskou uličkou, která je široká pouhých 160 cm. Odměnou byla sladká zmrzlina a poté již cesta zpět domů. Bylo to prima strávené dopoledne.

 

Děvčata při pracovních činnostech v dílnách

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty.