McDonald´s Cup

 

          Třetí májový den se na Tyršově stadionu v Aši uskutečnilo okrskové kolo již 24. ročníku turnaje v malé kopané pro žactvo z 1. – 5. ročníku ZŠ. Po několika covidových letech vyrazil do bojů o postup do okresního kola i reprezentační tým ZŠ Hranice. Soupeři byli tradiční, družstva ze tří ašských základních škol.

          Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti favoritovi turnaje, celku ZŠ Hlávkova. Než jsme se na hřišti rozkoukali, soupeř rychle vedl 2 : 0. Vašek Kocourek snížil, při životě nás držel výborný gólman Jan Kotalík, závodní hráč z Baníku Sokolov. Ašáci však znova odskočili na dvoubrankový rozdíl. Náš Kocourek znova snížil a měl na kopačce i vyrovnávající branku. Však neustále platí: nedáš – dostaneš. Po boji jsme prohráli 2 : 4.

          Druhé utkání, proti týmu z Kamenky, jsme začali o poznání lépe. Rychlé vedení 2 : 0 nás mohlo uklidnit, ale soupeř se také nevzdával. Skóre se rychle měnilo, náhle to bylo 3 : 3. Dvěma góly v samém závěru urvali naši borci důležité vítězství v poměru 5 : 3.

          Abychom se umístili na 2. místě, tak jme museli v posledním zápasu neprohrát. Šancí měli chlapci hodně, ale míč za brankovou čarou soupeře ne a ne skončit. Po sporné situaci, kdy jsme měli dojem, že soupeř zahrál rukou, jsme prohrávali. Naštěstí v samém závěru vyrovnal na 1 : 1, kdo jiný, než Václav Kocourek, náš nejlepší střelec.

          Konečné 2. místo je úspěch. V našem týmu byli hráči i ze 2. a 3. třídy, tedy mladíci. Všichni si zaslouží pochvalu, nechali na hřišti duši a tak to má být!

          Sestava: Jáchym Hrkal, Jan Kotalík, Lukáš Halík, Luboš Braun, Jakub Skamene, Dušan Gažik , Václav Kocourek.

          Za zapůjčení dresů děkujeme paní Ivě Kárníkové z TJ Hranice.

                                                                                 Jiří Tůma, vedoucí mužstva

Komentáře jsou vypnuty.