TURNAJ VE FLORBALU

V pátek 10. 3. 2023 se reprezentační celek ZŠ Hranice poprvé zúčastnil turnaje ve florbalu pro žáky 1. stupně ze základních škol ašského výběžku. Hned v úvodu musím poděkovat panu učiteli ing. Martinu Ševčíkovi za výbornou přípravu v hodinách tělesné výchovy. Vést družstvo natěšených páťáků byla krásná práce. Občas jsem si postesknul, že v pocovidové době žactvo nesportuje, teď byl opak pravdou.

Jako jediní ze zúčastněných jsme měli smíšený tým, tři děvčata a pět chlapců. A holky v ničem nezaostávaly, podávaly velmi dobré výkony. Květa Plecitá v brance, Elen Vláčilová v obraně a Kristýna Kosařová v útoku.

Zápasy se hrály v ašské tělocvičně na Kelleru. Čtyři týmy, dvoukolový herní systém. Nad síly našich florbalistek a florbalistů byl pouze tým ZŠ Hlávkova Aš, který zaslouženě všechny zápasy s převahou vyhrál. Naši borci dvakrát porazili ZŠ Okružní, se ZŠ Kamenná jednou remizovali a jednou zvítězili. V konečném pořadí se tak ZŠ Hranice umístila na 2. místě. Nečekané, o to radostnější. Kromě již zmiňovaných děvčat tvořili náš tým Eda Berkovec, Luboš Braun, Jakub Skamene, brankář Eliáš Dospíšil a střelec všech našich branek Václav Kocourek.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci naší ZŠ Hranice. Bylo to super!

Jiří Tůma, vedoucí týmu

 

  1.  

Komentáře jsou vypnuty.