V korunách stromů     

Žáci první a druhé třídy se 18. října 2023 zúčastnili interaktivního divadelního představení „V korunách stromů – Podzim“ v podání Divadla Letadlo. Herci si s dětmi zopakovali všechna čtyři roční období a ke každému období vybrali z publika jednoho krále nebo královnu. Teď venku vládne podzim, takže král podzimu zůstal s herci na jevišti celou dobu a když bylo třeba, tak pomocí kouzelného žezla prováděl nejrůznější podzimní kouzla. Herci dětem povídali a zpívali o změnách v přírodě, které můžeme na podzim sledovat. Na scéně se objevila i velká dýně. Děti měly přemýšlet, co všechno se dá s dýní dělat – uvařit polévku, upéct koláč nebo dýni vydlabat na Helloween – a o tom byla i jedna z písní. Pak si herci pozvali na pódium další tři děti – dostaly košíky a měly sbírat houby rozestavěné kolem pódia. Samozřejmě jen ty jedlé! Řeč byla i o zvířatech. Ukázala se veverka, strakapoud a vlaštovky. O každém z nich jsme se dověděli pár informací – například který z ptáčků odlétá do teplých krajin a který ne. Nakonec čtyři děti na pódiu předváděly, že pouští draky. Král podzimu i ostatní děti v hledišti ze všech sil foukali, aby mohli draci pořádně létat. Žákům se představení moc líbilo.

Mgr. Dana Nasadilová

  

Komentáře jsou vypnuty.