Třeťáci v Ekocentru Cheb

26.5.2022 se druháci a třeťáci vydali navštívit Ekocentrum Cheb. V průběhu prohlídky farmy se děti seznámily se všemi jejími obyvateli a získali informace o jejich životě. Slyšely o významu hospodářských zvířat pro člověka a o tom, jak je chovat, aby byla zdravá a měla důstojný a spokojený život. Děti zde mohly vidět slepice, husy, prasata, osly, krocany, kozy, koně, králíky, morčata a krávy. V jedné učebně si na umělém vemeni vyzkoušely, že dojení není žádná brnkačka. Po celou dobu prohlídky s námi chodilo třítýdenní selátko, o které se paní vyučující od malička starala. Naskytla se nám i nečekaná podívaná – na dvou stromech se usídlily nové roje včel. Děti mohly z bezpečí zavřené učebny sledovat práci včelaře, který je odchytával. Celý program v Ekocentru se žákům moc líbil.

Komentáře jsou vypnuty.