Exkurze na farmu Kozodoj

Ve středu 5. června 2024 žáci 4. a 5. třídy jeli na exkurzi na farmu Kozodoj. Vybrali si program Tajemství řeky a Co se ukrývá za vůní chleba.

Během programu, Co se ukrývá za vůní chleba si nejprve žáci z připraveného chlebového těsta upekli výborné chlebové housky. Během pečení se seznámili s procesem zpracování obilí, naučili se poznávat druhy obilí, a dokonce si namleli svou mouku pomocí kamenného mlýnu. Pak si žáci prošli celou farmu a seznámili se s chovanými druhy živočichů. Mohli si pohladit koně, prasátka a pohráli si s kočkami.

Druhý výukový program měl název Tajemství řeky. Žáci si nejdříve vyrobili vodní mlýnek, potom se vydali cestou podél řeky Rolavy. Poznávali vodní ekosystém, jednotlivé druhy žab či ryb. Počasí bylo velice příjemné a někteří odvážlivci dokonce smočili nožky v tekoucí řece. Ještě stihli prohlídku celé farmy. Viděli pštrosího taťuldu sedět na vejcích a čerstvě vyklubaná kuřátka. Nakrmili lamy a podrbali čuníka Preclíka.  Jako bonus byla labutí rodinka, kterou jsme viděli cestou na farmu. Potom už se všichni vydali na zpáteční cestu.

Kateřina Křížová a Radmila Benešová, učitelky

   

Komentáře jsou vypnuty.