Cesta za pokladem

         Dne 23. 9. 2020 se 4. třída ZŠ Hranice vydala hledat poklad do krásné pastvinské přírody. Cestou jsme plnili různé záludné úkoly a luštili křížovky, které jsme potřebovali k nalezení již zmíněného pokladu. Poznali jsme na vlastní kůži rčení, že nejkrásnější příroda je tam, kam člověk ještě nevstoupil. I rodilí hraničtí mnohdy netuší, jaké krásy se jim za humny skrývají. Příroda bez odpadků, drobní bezobratlí živočichové a krásní skokani, které jsme potkali cestou, udělali dětem opravdu velkou radost. Viděli jsme také dravou larvu vážky, kterou se jen tak v přírodě nepodaří zahlédnout. Díky paní Smrtové, která je z agentury Ochrany přírody a krajiny ČR a která nás provázela, jsme měli možnost blíže se seznámit s životním cyklem chráněné perlorodky říční. Jak těžký život takový malý živočich má, si jen člověk dokáže těžko představit.  

A jaký byl poklad?? Drobné dárky z oblasti ochrany přírody. Děti si uvědomily, že aktivní ochrana přírody je mnohem důležitější, než materiální dárky.    

Kateřina Křížová, třídní učitelka    

fotogalerie                                                              

Komentáře jsou vypnuty.