V korunách stromů – jaro

Již potřetí k nám zavítalo Divadlo letadlo se svým interaktivním divadelním představením “V korunách stromů” o ročních obdobích. V říjnu to bylo o podzimu, v lednu o zimě a tentokrát o jaru. Herci si s dětmi zopakovali všechna čtyři roční období, přidali stručnou charakteristiku a ke každému období vybrali z publika jednoho krále nebo královnu. Teď venku vládne jaro, takže královna jara zůstala s herci na jevišti celou dobu, a když bylo třeba, tak pomocí kouzelného žezla prováděla nejrůznější jarní kouzla. Herci dětem povídali a zpívali o změnách v přírodě, které můžeme na jaře pozorovat. Například že rozkvétají květiny a stromy, že se vrací ptáci z teplých krajin a rodí se mláďata. Také připomněli jarní svátky a tradice – Velikonoce, apríl, pálení čarodějnic, stavění májky a den dětí. Žáci se aktivně zapojovali do vytváření divadla a moc se jim to líbilo. 

Mgr. Dana Nasadilová

Komentáře jsou vypnuty.