SPORTOVNÍ OLYMPIÁDA

Letní olympijské hry se v roce 2024 uskuteční v Paříži. Ve středu 14.6.2023 jsme si vyzkoušeli pořádání Letních olympijských her i v našem městě.

Při projektu Sportovní olympiáda jsme se seznámili s historií a teorií olympijských her, kdy a proč olympijské hry vznikly, jaké je složení a poslání mezinárodního výboru, pročetli jsme si chartu, zkusili jsme vyrobit znaky a symboly. Na projekt jsme se ve všech třídách 1. stupně pečlivě připravovali. Vyrobili jsme si společné oblečení, maskoty a vlajku své země. Pro svou zemi jsme vymysleli název – 1. třída Rákosníčci, 2. třída Fotbal, 3. třída Velké hvězdy, 4. třída Morgenovci, 5. třída Dragoni.

Sportovní olympiádu jsme začali průvodem městem. V čele průvodu nesli vítězové loňského Školního sportovního poháru pochodeň s olympijským ohněm a vybraní žáci, kteří reprezentovali naši školu v průběhu celého školního roku na sportovních soutěžích, nesli olympijskou vlajku. Ve městě nás přišli podpořit naši fanoušci.

Na olympijském stadionu jsme naše hry zahájili olympijskou hymnou, vyslechli jsme si slib závodníků, trenérů a rozhodčích. Paní ředitelka naší školy popřála závodníkům mnoho zdaru při sportování. Pan starosta prohlásil Sportovní olympiádu za zahájenou.

Na fotbalovém stadionu probíhalo několik olympijských disciplín pro závodníky 1. – 3. třídy. První byl běh na 50 m, další štafetový běh. Děti závodily ve skoku dalekém a hodu na cíl. Vše probíhalo hladce. Naši závodníci vše brali velmi zodpovědně, a tak se všem za bouřlivého povzbuzování podařilo proběhnout či proskočit cílovou páskou. I sluníčko drželo závodníkům palce a svítilo jim na cestu, a proto měly závody příjemnou hřejivou atmosféru. Každý z malých olympioniků byl odměněn medailí a diplomem a také něčím malým na zub. Všichni hodnotili závody kladně a prý se těší na další rok, až budou zase závodit.

Žáci 4. a 5. třídy se přemístili do tělocvičny, kde se utkali v turnajích. |Dragoni z 5. třídy vyhráli turnaje ve fotbale, florbale a košíkové, takže zvítězili na plné čáře a odnesli si 1. místo.

Na 2. – 3. místě skončila družstva Paris ze 4. třídy a Skoti ze 4. třídy. Všichni závodníci si zasloužili diplom, sladkou  odměnu a pitíčko. Vítězná družstva vyhrála diplom svého týmu a sladkou odměnu.

Poděkování patří nejen organizačnímu týmu (paní učitelkám a asistentkám 1. stupně ZŠ Hranice), ale i všem závodníkům za přípravu projektu a příjemnou atmosféru a fanouškům, kteří přišli soutěžící podpořit.

Za organizační tým Mgr. Marcela Šnajdrová

Komentáře jsou vypnuty.