Sálová kopaná

Po několika covidových letech se v letošním školním roce rozběhl tradiční seriál sportovních soutěží pro žáky základních škol.  Disciplína, ve které naše ZŠ Hranice sklízela v minulosti velké úspěchy, je kopaná. Leč výpadek ve sportování žactva, jak se o něm na všech úrovních mluví, je pravdivý. Nejsou lidi, jako všude…. Tím myslím konkurence schopní fotbalisté, kteří by navázali na své úspěšné předchůdce. Ale dost nářků.

V ašské sportovní hale jsme se zúčastnili turnaje v sálové kopané v kategorii starších žáků. Hned první soupeř byl pro nás velmi silný, něco jako když Plzeň jede do Barcelony. Výsledek tomu odpovídal, prohra 0:4 s celkem ZŠ Okružní Aš byla krutá. Ale do dalšího zápasu proti ZŠ Hazlov nastoupili naši hráči a hráčka s odhodláním ukázat, že jim kopaná není úplně cizí. Šancí jsme měli jako máku, ale ten kousek potřebného štěstí nebyl na naší straně. A jak už to bývá nedáš – dostaneš. Prohra 0:1 znamenala boj o 5. místo.

Utkali jsme se s týmem ZŠ Kamenná Aš. To býval náš tradiční soupeř v boji o celkové vítězství. Tedy ten zmiňovaný hráčský výpadek není jen v Hranicích. Kluci z Aše šli rychle do vedení, ale dvěma góly Petra Hrkala a Daniela Remeze jsme srovnali na 2:2. Svitla naděje na lepší výsledek, bohužel, netrvala dlouho. Hranickým se nedařilo a prohráli vysoko 2:6.

Přesto, všechny chválím za snahu a slušné vystupování. Ostudu neudělali, soupeři byli letos lepší. Vynikal brankář Lukáš Künzel, šikovnost prokázali oba střelci našich branek.

Na reprezentaci ZŠ Hranice se podíleli: Laura Mojcherová, Václav Hrouda, Dan Lazor, David Kindl, Dan Remez, Petr Hrkal a Lukáš Künzel.

                                                                 Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

                                                                                                    Jiří Tůma

Komentáře jsou vypnuty.