Projekt 72 hodin

I letos na podzim jsme se rozhodli zapojit do projektu 72 hodin. Přihlásili jsme se do dvou akcí. Jedna byla zaměřená na úklid v okolí Hranic a druhá na vysázení ovocného sadu. Bohužel, díky situaci s coronavirem jsme uklízecí projekt museli zatím odložit. Zato výsadbu sadu se nám povedlo zrealizovat před uzavřením školy. Bylo to ale jen tak tak. V úterý 13. října pracovníci technických služeb přivezli sazenice stromů, deváťáci dopoledne vykopali jámy a v rámci pracovních činností stromky stihli vysadit.  Ovocné stromy byly vysazeny v blízkosti školy na pozemku města, který je vedený jako ovocný sad, ale stromy tam nebyly. Vysadili jsme celkem 25 kusů jabloní, hrušní a třešní. Deváťáci byli opravdu velmi šikovní, stromy vysadili, zatloukli kůly a stromy k nim přivázali. Nakonec na kmeny stromků upevnili ochranu proti okusu. Sad nyní vypadá opravdu skvěle, už se těšíme na první sklizeň. Úklidovou část projektu zorganizujeme, jak jen to bude možné a dovolí nám to situace s coronavirem.

R. Benešová EVVO koordinátor

Komentáře jsou vypnuty.