Návštěva Ekocentra v Chebu

Dne 26. 5. 2022 jsme se společně se třetí třídou vypravily do nedalekého města Cheb, kde sídlí školní statek. Zde jsme měli vybraný program „Malým farmářem“, ve kterém jsme poznávali různé druhy hospodářských a domácích zvířat. Mohli jsme si pohladit například oslíky, králíky, kůzlata a mnohé další. Dozvěděli jsme se o jejich životě mnohé zajímavosti. Také jsme si vyzkoušeli dojení na umělém vemínku a viděli sedící krůtu na vejcích. Měli jsme štěstí a viděli krásná růžová selátka a jedno „Chrochťa“ mohlo dokonce běhat po celém statku a zvědavě nám nakukovat do batohů. Po celém statku nás provázel nejen pan průvodce, ale také kocour Mikeš, který se rád nechal drbat a hladit. Příště určitě tímto směrem opět vyrazíme, protože to bylo moc fajn. 

 

Komentáře jsou vypnuty.