Exkurze do restaurace

Součástí pracovních činností jsou  hodiny vaření pro chlapce i děvčata. Žáci se učí správně připravovat pokrmy, vyhledat si recept a pracovat podle návodu. Musí si sestavit seznam potravin a správně nakoupit ingredience. Také se učí správnému stolování a prostírání. A tak jsme si domluvili exkurzi v rodinné restauraci u Pěnkavů. Žáci 8. třídy si prohlédli restauraci, směli nahlédnout do kuchyně, aby viděli zázemí, kde se připravují ta výborná jídla. Promluvili si s kuchaři i s číšníky o kladech ale i záporech jejich práce. Pak jsme si pochutnali na vynikajícím obědě zakončeném zmrzlinovým pohárem. Domnívám se, že žáci sami viděli, kolik úsilí stojí zaměstnance a majitele udržet čistotu, pořádek, útulnost a dobré jméno této restaurace. Moc děkujeme manželům Pěnkavovým za ochotu a vstřícnost.

Benešová, učitelka

 

Komentáře jsou vypnuty.