Den země –  lesní pedagogika

22.4. jsme se celá škola zúčastnili zajímavého projektu.

DEN ZEMĚ

  1. duben slavíme Den Země. Naše škola se do oslav zapojuje již spoustu let. Letos jsme se rozhodli pro lesní pedagogiku, a proto jsme oslovili pana Červenku z Ašských lesů. Myslivci si pro nás připravili velmi zajímavý program. Žáci se na pěti stanovištích dozvěděli a prakticky si vyzkoušeli, jak probíhá péče o les. Na prvním stanovišti jsme uklidili paseku od klestí po těžbě a vysadili nové stromky. Na dalším stanovišti si žáci vyzkoušeli řezání klád ruční pilou. Na třetím stanovišti jsme se dozvěděli o péči o lesní zvěř. Další stanoviště bylo zaměřené na lesní techniku a mohli jsme si prohlédnout lesní traktor na nakládku klád a vyzkoušet si ovládání nakladače. Na posledním stanovišti jsme si upekli výborné špekáčky. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací, vyzkoušeli jsme si různé druhy práce v lese. Moc děkujeme panu Červenkovi a jeho spolupracovníkům za krásnou oslavu Dne Země.

             Benešová, EVVO koordinátorka

 

Komentáře jsou vypnuty.