Akce školy

29.11.2021 – Vánoční dílny – odkaz

 

PROJEKT FINANČNÍ GRAMOTNOST

V pátek 19.11. 2021 jsme pro žáky 2. stupně a V. třídu uspořádali projektový den zaměřený na finanční gramotnost. Výuka byla rozdělena do půlhodinových bloků, kdy každý učitel, zapojený do projektu, představoval jedno z podtémat širokého okruhu finanční problematiky. Žáci se seznámili se základními informacemi o bankovních kartách, účtech a možnostech spoření. Zjistili, jak fungují půjčky, úvěry a lichva. Prakticky si vyzkoušeli vyplnit složenku, podací lístek nebo smlouvu a snažili se spočítat výhodnost slevových akcí na různé zboží. V neposlední řadě si vysvětlili, jakým způsobem fungují hazardní hry a zahráli si třídní „Sportku“. Na závěr, rozděleni do skupin (rodin), využili získané znalosti k sestavení rodinného rozpočtu a pokoušeli se vypořádat s neočekávaným výdajem v podobě stěhování či rozbitého automobilu. Věříme, že byl projekt pro žáky zajímavou a přínosnou zkušeností pro jejich budoucí život.

 

I. KOLO ŠKOLNÍHO SPORTOVNÍHO POHÁRU „CESTA KOLEM SVĚTA“odkaz

 

CESTA ZA POZNÁNÍM

Poslední sobotu v září pořádala Rada rodičů akci “CESTA ZA POZNÁNÍM”. Krásné slunné odpoledne vytáhlo z domova několik rodičů s dětmi. Trasa vedla přes Siedlung k přehradě v Trojmezí. Po cestě čekalo na účastníky deset zapeklitých kvízových otázek. Děti dorazily na přehradu, kde je čekala sladká odměna. V cíli si děti vyzkoušely střelbu ze vzduchovky a opekly si vuřty. Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Za RR Petra Pešková

HALLOWEENSKÉ STRAŠENÍ

Letos jsme si Halloween užili trochu jinak. Pro strašidelnou stezku jsme využili temné hranické nádraží. Stezka byla pestrá. Bylo na ní devět strašidel, která obývala: Pavoučí královna, Kostlivec, Bílá paní, Čarodějnice, Zloděj duší, Zombie,Vlkodlak, Sestřička Olí a Kloboučník se Srdcovou královnou. Byla to mrazivá listopadová sobota, ale i přesto se vydalo překonat svůj strach cca 120 dětí v doprovodu rodičů. Tímto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným, kteří nás přišli podpořit. Především členům Rady rodičů a jejich dětem, kteří se na akci podíleli.

Za RR Petra Pešková

Komentáře jsou vypnuty.