parlament akce 202122

Překážková dráha

Ve středu 25. 5. připravili členové žákovského parlamentu poslední sportovní soutěž v letošním školním roce. Název akce Překážková dráha mluví sám za sebe. Dráha byla postavena tak, jak ji žáci znají z hodin TV. Byla to týmová soutěž. Zápolily smíšené pětičlenné týmy od třetí po devátý ročník. Tak to bylo naplánováno, ve skutečnosti se aktivně zapojila pouze čtyři družstva. Třeťáci, čtvrťáci, šesťáci  a jedna čistě dívčí sestava žákyň šestého ročníku. Výsledné časy byly velmi vyrovnané, prakticky v jedné sekundě. Rozhodovaly tedy maličkosti, trocha štěstí, tak, jak tomu bývá i na velkých sportovních kláních všeho druhu. Škoda, že těm velkým se nechtělo. Bohužel se to stává stále více pravidlem, než překvapením.

Pořadí: 1. místo: Třeťáci    

  1. místo: Čtvrťáci
  2. místo: Šestka – ženy
  3. místo: Šesťáci

                                                                     Jiří Tůma

 

Souboj míčů

Dne 4. 5. se uskutečnila soutěž Souboj míčů. Zúčastnily se celkem čtyři týmy. Tři žáci ze 3. třídy hráli s Marcelou Kotlárovou ze šestky pod názvem Marcelatým. Družstvo chlapců z 5. třídy se jmenovalo Bobři z Pětky. A početná šestá třída postavila dva týmy: Holky z Ašáku a Kulišáčtí Frajeři.

V této soutěži hrají proti sobě vždy dva celky. Každé družstvo má na své polovině hřiště otevřenou švédskou bednu, do které se hází míče. Vítězí tým, který jich nahází na soupeřovu polovinu víc.

Výsledky turnaje: 1. BOBŘI Z PĚTKY

  1. MARCELA TÝM
  2. HOLKY Z AŠÁKU
  3. KULIŠÁČTÍ FRAJEŘI

Bylo to příjemné středeční odpoledne, všem soutěžícím děkujeme za účast.

                                                     Viktorie Humlová, Adéla Čákorová   

                                                členky žákovského parlamentu ZŠ Hranice

 

 

Připomínka osvobození města Hranice

Dne 19. 4. 2022 si žáci ZŠ Hranice připomněli osvobození města Hranice tímto proslovem a položením květin k památníku na náměstí.

Dámy a pánové, děvčata a chlapci!

Již 77 let žijeme v míru. Skutečně je tomu tak nebo ne? Ve východní Evropě se před necelými 2 měsíci rozhořel válečný konflikt. Prostě válka se vším, co k ní patří. Miliony utečenců do západní Evropy, samozřejmě i k nám do Hranic, malé obce na samém rozhraní kdysi  dvou světů. A co bude dál? Těžko předvídat, nikdo neví. Z tohoto pohledu jsme my, naši rodiče i prarodiče, šťastné generace. Před sedmdesáti sedmi roky se dlouhé šestileté období bojů druhé světové války blížilo ke svému konci. Na západní frontě vítězila spojenecká vojska, na východní Rudá armáda. 18. dubna roku 1945 bylo naše město, tehdy s německým názvem Rossbach, obsazeno jednotkami 3. americké armády generála Pattona. Hranice se staly prvním městem na území Československa, které osvobodili vojáci s bílou hvězdou na svých džípech. Následovala Aš, Cheb, Plzeň. A 8. května 1945 druhá světová válka v Evropě porážkou Německa skončila. Dnes jsme se tu sešli proto, abychom si připomněli památku všech, kteří se o to zasloužili.

Za žákovský parlament ZŠ Hranice  Agáta Vláčilová, 9. tř.

 

Přehazovaná

Ve středu, 9. března, pořádal žákovský parlament přehazovanou. Soutěže se zúčastnili žáci čtvrté, páté, sedmé, osmé a deváté třídy. Dohromady bylo šest týmů, rozděleno do dvou kategorií. Čtvrtá, pátá, sedmá třída v kategorii mladších, osmá a devátá v kategorii starších. Všichni hráli dobře. V první kategorii se první umístila pátá třída, druhá sedmá třída a třetí čtvrtá třída. Ve druhé kategorii byl první dívčí tým z osmé třídy, druzí byli deváťáci, třetí klučičí tým z osmé třídy. Soutěž mě osobně bavila a doufám, že si tolik lidí přijde zahrát i příští rok.

                                                                       Agáta Vláčilová, členka ŽP

 

Barevné dny

Ve dnech 17. – 21. 1. žákovský parlament pořádal soutěž, nazvanou Barevné dny. Zúčastnily se všechny třídy jak prvního, tak druhého stupně a většina učitelů. Soutěž spočívala v tom, že si každý mohl obléct nějaký kousek oblečení v barvě, která byla na ten den určena. Přesto, že to nebylo povinné, danou barvu měla většinou alespoň polovina každé třídy.

Na třetím místě skončila 3. třída.

Na druhém místě skončila 1. třída.

Na prvním místě skončila 2. třída. Ti se opravdu snažili, a proto si zaslouží velkou pochvalu.

Samozřejmě si pochvalu zaslouží také všichni ostatní, co se zapojili.

Myslím, že se soutěž dobře vyvedla a určitě by se něco podobného mohlo někdy uspořádat znovu.  

 

Napsala Agáta Vláčilová, 9. třída

 

Sbírka na Dětský fond UNICEF

Ve dnech 15.12. – 17.12.2021 probíhala na naší škole sbírka na Dětský fond UNICEF, který pomáhá dětem přežít a podporuje jejich rozvoj, od narození až do dospělosti. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Práce UNICEF je financována výhradně z dobrovolných příspěvků. Díky Vám se nám letos podařilo vybrat 3 923 Kč. Všem dárcům srdečně děkujeme.

Za Žákovský parlament Dana Žibrická

 

20.10.

Florbal

Dne 20. října se konala školní soutěž ve florbalu. Začalo to tím, že jsme se přivítali a seznámili s pravidly hry. Zúčastnil se celý druhý stupeň a i 5. třída. Zápasy  byly velmi vyrovnané. Sice všechny týmy hráli velmi dobře, ale vyhrát může jen jeden tým. O třetím místě rozhodoval rozstřel mezi  6. a 7. třídou. Takže na třetím místě se umístila 7. třída. Druhé místo nás překvapilo, na tomto místě se umístila 5. třída. A…… na prvním místě se umístil společný tým 8. a  9. třídy. Děkujeme těm, co se zúčastnili a těšíme se na vás na další soutěži.

                                                                            Klára Burianová, členka ŽP

 

7.10.

  • slavnostní slib – odkaz

Komentáře jsou vypnuty.