leden akce škola 2021/22

ŠMOULÍ VESNIČKA – 4. třída

Máme rádi Šmouly. Rozhodli jsme se, že uděláme radost mladším kamarádům z naší školy a společně ve skupinkách jsme vyrobili šmoulí vesničku.

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2022 – 4. třída

Již brzy, v pátek 4. února 2022, budou zahájeny Zimní olympijské hry v Pekingu. My jsme se na ně připravovali malováním obrázků sportovců v zimních sportech. Snad přivezou naši sportovci hodně medailí.

ZIMNÍ KRAJINA – 4. třída

Dlouho jsme se nemohli dočkat sněhu, proto jsme si zkusili zimní krajinu namalovat. Bavila nás technika zhušťování a zřeďování čar. Snad nám sníh vydrží dlouho na naše zimní radovánky.

Barevné dny

Ve dnech 17. – 21. 1. žákovský parlament pořádal soutěž, nazvanou Barevné dny. Zúčastnily se všechny třídy jak prvního, tak druhého stupně a většina učitelů. Soutěž spočívala v tom, že si každý mohl obléct nějaký kousek oblečení v barvě, která byla na ten den určena. Přesto, že to nebylo povinné, danou barvu měla většinou alespoň polovina každé třídy.

Na třetím místě skončila 3. třída.

Na druhém místě skončila 1. třída.

Na prvním místě skončila 2. třída. Ti se opravdu snažili, a proto si zaslouží velkou pochvalu.

Samozřejmě si pochvalu zaslouží také všichni ostatní, co se zapojili.

Myslím, že se soutěž dobře vyvedla a určitě by se něco podobného mohlo někdy uspořádat znovu.

Napsala Agáta Vláčilová, 9. třída

Dějepisná olympiáda

„Šlechta v proměnách času“ – tak znělo téma letošního 51. ročníku dějepisné olympiády, kterou vyhlašuje Národní pedagogický institut České republiky. Naše škola se tento rok do dějepisné olympiády zapojila a v pátek 21. 1. 2022 uspořádala školní kolo (I. kategorie) pro žáky 8. a 9. třídy. Osmáků se přihlásilo celkem pět, avšak kvůli nemoci soutěžili jen tři. Devátou třídu zastupovala pouze jedna žákyně. Můj velký obdiv za odvahu si získala žákyně 8. třídy Klára Burianová, která jako jediná chtěla zkusit olympiádu z českého jazyka. Jak sama zjistila, nebylo to vůbec nic snadného. Testové otázky gramatické části byly náročné a k tomu všemu musela napsat slohovou práci na zadané téma. Všichni zúčastnění vzali olympiádu bojovně a s veškerou snahou chtěli dosáhnout co nejlepších výsledků. Osmáci získali nejlepší místa. Dva z nich dokonce dosáhli stejného počtu bodů a obsadili zlatou příčku (viz výsledková listina). Účastníky v pondělí 24. 1. 2022 čekalo vyhlášení. Odnesli si diplom a drobné ceny.

Všem děkuji za účast a energii, kterou do olympiády vložili. Budu se těšit příští rok na 52. ročník.

28.1. dopravní výchova 6. třída

31.1. rozdání vysvědčení