duben akce 202324

2. dopravní výchova 

2. Divadelní představení – V korunách stromů – jaro

Již potřetí k nám zavítalo Divadlo letadlo se svým interaktivním divadelním představením “V korunách stromů” o ročních obdobích. V říjnu to bylo o podzimu, v lednu o zimě a tentokrát o jaru. Herci si s dětmi zopakovali všechna čtyři roční období, přidali stručnou charakteristiku a ke každému období vybrali z publika jednoho krále nebo královnu. Teď venku vládne jaro, takže královna jara zůstala s herci na jevišti celou dobu, a když bylo třeba, tak pomocí kouzelného žezla prováděla nejrůznější jarní kouzla. Herci dětem povídali a zpívali o změnách v přírodě, které můžeme na jaře pozorovat. Například že rozkvétají květiny a stromy, že se vrací ptáci z teplých krajin a rodí se mláďata. Také připomněli jarní svátky a tradice – Velikonoce, apríl, pálení čarodějnic, stavění májky a den dětí. Žáci se aktivně zapojovali do vytváření divadla a moc se jim to líbilo. 

Mgr. Dana Nasadilová

3. Vítězná ZŠ Hranice

Ve středu 3. 4. 2024 se reprezentační výběr žákyň a žáků 1. stupně naší ZŠ Hranice vypravil na okrskové kolo školní soutěže ve florbalu do Aše. Celkem šest chlapců a dvě děvčata z 5. a 4. ročníku poměřili své dovednosti v tomto mladém sportovním odvětví s dalšími čtyřmi týmy z ašského regionu. Náš tým byl tvořen naprostými amatéry, nezávodními hráči. Jeli jsme tedy s pokorou a očekáváním, jak to dopadne.

V prvním utkání jsme změřili síly s týmem z Hazlova, tedy také s celkem z malé školy. A dařilo se nám náramně! Vítězství 4 : 0 v úvodním zápase nám dodalo potřebný klid a sebevědomí do dalších zápasů. Remízové zápasy našich soupeřů nám hrály do karet, zvlášť když i dalšího soupeře, ZŠ Okružní Aš jsme po tuhém boji porazili 3 : 2. Medailové umístění tím bylo nadosah.

ZŠ Hlávkova Aš, tady již šlo do tuhého. Trpělivá hra, podpořená vynikajícím Honzou Kotalíkem v brance, znamenala třetí výhru, tentokrát 2 : 0. Devět bodů ze tří utkání, to nečekal ani největší optimista. Ještě nás ale čekala Kamenka, to je prostě „malé derby“. Souboje z let minulých jsou ještě v živé paměti, ale už jenom v hlavách starých učitelů, Martina Kejře a Jiřího Tůmy.

I kdybychom prohráli, vítězství už jsme měli v kapse. Ale prohrát právě s Kamenkou, jojoj… Náš soupeř šel brzy do vedení 1 : 0. Naši kluci bojovali, měli řadu šancí, ale brankář z Aše doslova čarovala a měl i štěstí. Ale štěstí přeje i připraveným a to žáci ZŠ Hranice jsou. Dominik Horák, žák 4. třídy srovnal na   1 : 1. A byť byly ještě šance na obou stranách, utkání remízou skončilo.

A pak už jen vítězný pokřik v šatně na Kelleru, převzetí diplomu za 1. místo a těšení se na postup do okresního kola ve Františkových Lázních.  

Ti naši vítězní: Jan Kotalík, Dominik Horák, Tereza Kunášková, Karolína Křesťanová, Jan Budai, Jan Slekovič, Dominik Zahradník, Lukáš Halík.

Mají mé poděkování a velkou pochvalu.

Opět se naplnilo mé oblíbené „Když se chce, tak to jde“.

                                                                        Jiří Tůma, učitel ZŠ Hranice

 

5. zápis do 1. třídy 13.00 – 16.00 hod. 

5. divadlo Z Bedny – O ježibabě 

17. školní sportovní pohár- Míčový souboj

18. pietní akt  na náměstí 

22. TS SRPŠ  

22. NS Loket

24. Beseda s knihařem

    

Komentáře jsou vypnuty.