akce říjen 202223

5. výchovný koncert – Průřez světem Semaforu – 4. – 9. tř.

Koncert v Barvách SeMaForu přináší koláž z nejznámějších písní, spolu s historickým vhledem do dějin divadla SeMaForu.

Když se řekne Divadlo Semafor, tak se nám vybaví minimálně dvě jména Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Z české hudební scény je zde ale o mnoho více osobností např. Jitka Molavcová, Karel Gott, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Hana Hegerová, Dagmar Patrasová, Anna K., Michal Malátný a další, kteří Semaforem prošli.

Obsazení: Petr Macháček (herec a zpěvák SeMaForu a průvodce pořadem), alternující: Dáša Zázvůrková či Eliška Hurábová (herečky divadla a zpěvačky) a pianista Jakub Šafr či Jakub Přibyl (soubor divadla).

Program: Nejznámější Semaforské písničky skládají hold Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi. Na scéně se setkává šikovná mladá generace, která nese dál poetiku majáku českého autorského divadla, která fascinuje už mnoho generací Čechů. Krásné písničky jako Tereza, Pramínek vlasů nebo Tak abyste to věděla, a další přináší,  dobrou náladu a spojují lidi!

Vstupné za žáky uhradilo Město Hranice. Děkujeme panu starostovi za pochopení a vstřícnost.                                                        PhDr. Hana Levá

Přespolní běh
Dne 30.09 a 5.10 se v Aši konal přespolní běh.
Zúčastnili se naši žáci prvního a druhého stupně.
30.09.2022 se konal okresní běh pro druhý stupeň, kdy dívky běžely trať 1,5 km a umístily se na 7. místě a kluci kteří běželi trasu o délce 3 km, se umístili na 5. místě.
05.10.2022 jsme jeli na okrskový běh pro první stupeň. Dívky běžely cca 700 metrů a kluci 1200 metrů. Výsledky se sčítaly dohromady a umístili se na 3. místě.

5. drakiáda – ŽP (plakát)

Dne 5. 10. 2022 se uskutečnila školním parlamentem pořádaná Drakiáda. Počasí nám přálo, bylo slunečné a větrné. Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

1) Nejhezčí drak pod Sluncem

2) Nejvýše na nebi vlající drak

Zúčastnilo se 15 draků. Všichni, od nejmenších předškoláků až po doprovázející rodiče, si chvíle s drakem náležitě užili. Další akcí, kterou pořádá žákovský parlament, bude turnaj ve florbalu.

Viky Humlová, členka ŽP za 7. třídu

5. přespolní běh 1. stupeň

12. opičí dráha- sportovní pohár 1. stupně, 13.30 hod.

Ve středu 12. října 2022 jsme zahájili další ročník Školního sportovního poháru pro  nejmladší žáky naší školy. Zkusili jsme si „zvířecí“ disciplínu OPIČÍ DRÁHU. Skákali jsme přes lavičku, míče, obruče, váleli jsme sudy a běželi slalom.

Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali závodníci:

1. třída dívky – Stella Hertelová, Barbora Dominová, Eliška Muhrová
  2. třída hoši – Adam Šamberger, Matyáš Švarc, Daniel Bosák

II.-III. třída dívky   – Mia Petíková, Anastázie Serednická, Emma Malinová

II.-III. třída hoši     – Jan Kotalík, Šimon Pavlík, Thomas Heydecke

IV.- V. třída dívky- Madlen Popelková, Eliška Křížová, Květa Plecitá

IV.- V. třída hoši    –  Adam Nguyen, Milána Kotlár, Jan Slekovič

Vítězové obdrželi za své skvělé výkony diplomy a sladkou odměnu.

Soutěže se zúčastnilo 52 závodníků z I. až V. třídy.

Vítězům blahopřejeme. Všem závodníkům děkujeme za účast.

Těšíme se 7.12.2022 na II. kolo Školního sportovního poháru „Vánoční skotačení“.

Marcela Šnajdrová, Dana Nasadilová, Pavlína Ševčíková – pořadatelé soutěží

19. Osmáci a deváťáci přejí republice

Osmáci si 19. října vyzkoušeli projektovou dvouhodinovku v rámci hodin českého jazyka. Někteří dostali do ruky tablet a pracovali s informacemi, někteří připravovali nástěnku a všichni společně potom psali přání republice. Letos si totiž připomínáme již 104. výročí od vzniku samostatného Československa. Žáci ve svých přáních často vystihli aktuální problémy, se kterými se republika potýká. Na osmáky pak navázali deváťáci a svými přáníčky doplnili rozpracovanou nástěnku. Obě třídy si tak připomněly blížící se státní svátek 28. října.

25. projekt Ochrana člověka za mimořádných událostí

1.st – 8.00 – 11.40 hod.