před rokem 9. třída

Budoucí MasterChef 

Před žáky osmé třídy stál nelehký úkol. Jejich zadání bylo jasné, vymyslet a shodnout se na tříchodovém menu. Polévku si kluci vybrali gulášovou s mletým masem. Hlavní chod zvolili, pro mnohé oblíbené jídlo, kuře na paprice s těstovinami dle vlastního výběru. A na závěr dezert, který chutná všem – Krtkův dort. I přes počáteční nesnáze, které jsme rychle zažehnali, se klukům podařilo uvařit chutné jídlo. Důkazem toho byly prázdné talíře a spokojené žaludky. Jsem na jejich práci a výkon právem pyšná. 

Bc. Jakupková Michaela

 

 

BAREVNÝ TÝDEN

Na přelomu měsíců ledna a února proběhl na celé škole barevný týden, tedy necelý, protože v pátek byly pololetní prázdniny. Zúčastnili se všichni ti, co chtěli. Pondělí bylo černé. Hlavně u starších chlapců oblíbená barva, prý zeštíhluje. Proto nebyla bílá. Úterý, den, kdy se rozdávalo vysvědčení, bylo červené. Následovala modrá středa a závěrečný hnědý čtvrtek, to byl problém. Na přiložených fotografiích se v roli modelů a modelek předvedli barevní osmáci.

 

 

Kdyby tisíc klarinetů podruhé

Návštěva Západočeského divadla v Chebu na začátku září tohoto školního roku a zhlédnutí hry Kdyby tisíc klarinetů sklidilo u žáků naší školy velký ohlas. V září se do divadla vypravila sedmá a devátá třída. V lednu se nám naskytla příležitost jet se podívat na stejné představení. A protože se „klarinety“ osvědčily, neváhali jsme a představení objednali. Tentokrát se v pátek 20. ledna 2023 jeli do divadla podívat šesťáci a osmáci. Kdyby tisíc klarinetů se líbilo i jim.

 

Den válečných veteránů

Osmáci si 11. listopadu připomněli Den válečných veteránů. Jirka Peška a Lukáš Orth zarecitovali báseň Na flanderských polích. Oba to zvládli na jedničku. Potom se osmáci rozdělili do skupin a seznamovali se s Pamětí národa. Každý žák si vybral jednoho válečného veterána, jehož jméno pak napsal na připravený papírový květ vlčího máku (symbolu Dne válečných veteránů). Svůj květ žáci připíchli na nástěnku a vzniklo tak makové pole. Tímto aktem jsme uctili památku našich hrdinů, kteří bojovali v první nebo druhé světové válce. Děkuji i deváťákům za jejich pomoc při tvoření makového pole.

                                                                                                          Mgr. Markéta Dorotovičová

Komentáře jsou vypnuty.