před rokem 3. třída

Dokončení zvířecí knížky

Na konci školního roku v druhé třídě dokončili svou „ zvířecí knížku“, na které pracovali během celého roku. Dověděli se mnoho informací o životě ježka, veverky, sýkory, kapra, zajíce i krtka a zjistili, že ani svázat listy do knížky není vůbec jednoduché. A teď už hurá za prázdninovým poznáváním.

 

 

Zvířecí knížka

V květnu a červnu druháci pilně pokračovali na své zvířecí knížce.  A protože už mají z prvouky znalosti o savcích,  zjišťovali nejprve  informace  o životě zajíce a poslední měsíc se věnovali poznávání života krtka.

 

 

Výlet na zámek Kynžvart, Kladskou a do Mariánských lázní

V pondělí 22. 5. se druhá a třetí třída vydala na celodenní výlet směrem na zámek Kynžvart, Kladskou a do Mariánských lázní. Na zámku jsme se proměnili v prince a princezny a celou prohlídkou nás provázela kněžna Xénie.  Na chvíli jsme se stali významnými historickými osobnostmi u hodovní tabule a zasedli ke krásně prostřenému stolu.  Poznali jsme dobový jídelníček a nahlédli klíčovou dírkou do tajemné chodby. V tajuplných dvířkách nás čekalo malé překvapení a na rozloučenou jsme dostali maličký dáreček. Viděli jsme také mumie, které měly velmi zapeklitá jména. Potom už jsme se vydali směrem na Kladskou a Mariánské lázně. Viděli a slyšeli jsme fontánu, která je pořád kouzelná a stihli jsme i zmrzlinu. Vše proběhlo v klidu i počasí vyšlo, tak si děti krásně užily výletní atmosféru.

 

Tělocvik v lese – kde jsou?

 

Druhá a třetí třída se společně vydaly 22. května na školní výlet.  Nejprve jsme se seznámili s životem knížete Metternicha na zámku Kynžvart – poznali jsme knihovnu, pracovnu, hodovní síň, hernu, přípravnu jídla i malé muzeum. Pak jsme se prošli naučnou stezkou Kladská a prohlédli si rašeliniště. Výlet jsme zakončili v  Mariánských Lázních, kde jsme si odpočinuli u fontány a samozřejmě ochutnali oplatky i zmrzlinu.

 

 

V předjaří druháci poznávali život našeho drobného ptactva, jeho přezimování, stravu i péči o mláďata. Děkuji rodičům za posílání semen slunečnic, ovesných vloček a jiných zrnin. Naši malí opeřenci tak měli v krmítku stále co do zobáčku.

 Před Velikonocemi jsme  zavítali do muzea  v Chebu, kde jsme strávili dopoledne s čápem a poznali mnoho zajímavostí z jeho života. 

 

  Těsně před Velikonocemi se druháci vydali do divadla v Chebu. Ne však na divadelní představení, ale prohlédnout si divadlo „ z druhé strany“.

 Prošli jsme si tak celou budovu od sklepa až po druhý balkon. Od průvodce Petra jsme se dověděli spoustu nového – co je vlásenkárna, orchestřiště, zvukové pracoviště, točna, nápověda nebo maskérna. Až se příště vydáme na představení, budeme už vědět, kolik práce je za ním ukryté.

 

Děti z druhé třídy se vydaly na výstavu drobného zvířectva do Aše. V místní ZUŠ pak zvířátka kreslily akvarelovými pastelkami. 

 

Druháci se v adventním čase vydali do chebské Galerie 4 za zimou od Josefa Lady. Seznámili se s malířovým životem a vyzkoušeli si jeho zvláštní techniku. A samozřejmě se podívali i na vánoční trhy.

 

Druháci se v průběhu školního roku budou seznamovat se životem zvířat, která žijí jen kousek od nás. Své poznatky uloží každý  žáček do své vlastní knížky Moje zvířata. Zatím jsme poznali život ježka. Držte nám palce, ať se knížka povede.

Komentáře jsou vypnuty.